صفحه ها
دسته
وبلاگ هاي مذهبي
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 680959
تعداد نوشته ها : 402
تعداد نظرات : 50
Rss
طراح قالب
GraphistThem253
آیت‌الله سبحانی:
سوره توحید نمایانگر تفاوت اسلام و مسیحیت است

آیت‌الله جعفر سبحانی دوشنبه شب در دیدار جمعی از تازه مسلمان شده‌های آمریکای لاتین در سخنانی اظهار داشت: مردم آمریکای جنوبی نسبت به انقلاب اسلامی و آموزه‌های دینی اسلام علاقه‌مند بوده و هستند.
وی با بیان اینکه آیین حقیقی مسیحیت با دین مبین اسلام همسویی و همخوانی دارد، خاطرنشان کرد: تفاوت کنونی مسیحیت تحریف شده امروزی با اسلام در یک سوره «توحید» جمع شده است.
این مرجع تقلید گفت: اسلام دین واضح، روشن و همه فهم است و این سوره کوتاه تمام اسلام را در آیاتی بیان می‌کند، بر خلاف دین مسیحیت که خدا را هم یکی و هم سه تا می‌داند.
سبحانی افزود: مسیحیان به صلیب کشیده شدن حضرت عیسی(ع) را برای بخشش گناهان خودشان می‌دانند، در حالی که این گمراهی بزرگی است.
وی ضمن تبریک تشرف به آیین اسلام به حاضران تصریح کرد: اصول، احکام و آموزه‌های دینی را باید از مکتب والای اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بیاموزیم.
سبحانی همچنین در پاسخ به یکی از خبرنگاران اروگوئه که به تازگی مسلمان شده بود، اظهار داشت: همه کسانی که به اسلام و رسول اکرم(ص) ایمان آورده‌اند با تمامی مسلمانان برادر هستند و قرآن کریم ایشان را در جهان اسلام پذیرفته و دیگر نیازی به پذیرش مردم نیست.
این مرجع تقلید نماز اول وقت و قرائت آیات قرآن به ویژه پس از نماز صبح را مایه توفیق الهی و کسب فیوضات دانست.
وی در پایان خاطرنشان کرد: امروز باید به گونه‌ای رفتار کرده و سخن بگوییم که دیگران نسبت به اسلام گرایش پیدا کرده و در زمره سعادتمندان قرار بگیرند.

منبع:مذهب نیوز


سه شنبه ششم 11 1388
X